Zastosowanie płyt z poliwęglanu

Z pewnością wielu z Was słyszało o poliwęglanie i rzecz jasna nie ma się czemu dziwić, bo jest to materiał coraz popularniejszy. Skoro tak warto zastanowić się nad jego zastosowaniem. Weźmiemy tu pod uwagę płyty z poliwęglanu litego oraz te, które są wykonane z poliwęglanu komorowego. Które rozwiązanie jest w związku z tym lepsze i ma szersze zastosowanie?

Zastosowanie płyt z poliwęglanu komorowego

Zacznijmy od poliwęglanu komorowego. Tak więc płyty takie w budownictwie spotyka się naprawdę często. Mowa tu między innymi o wszelkich świetlikach w budynkach. Ta zazwyczaj wykonane są właśnie z płyt z poliwęglanu komorowego. Poza tym zdarza się, że taki materiał jest wykorzystywany do przeszklenia szklarni, czy nawet jako ścianka działowa. Bardzo ciekawie wyglądają tutaj wykonane z tego materiału sufity podwieszane. W tym celu stosuje się nie tylko płyty pojedyncze, ale też komponuje je ze sobą pod względem kształtów czy rozmiarów.

Zastosowanie płyt z poliwęglanu litego

Bardzo szerokie zastosowanie mają także płyty z poliwęglanu litego, które wykorzystuje się w domach mieszkalnych, budynkach użyteczności publicznej czy też halach sportowych. Przede wszystkim z takiego poliwęglanu tworzy się osłony czy przeszklenia. Poza tym jest on również wykorzystywany do budowy zadaszeń. Nie ma w związku z tym wątpliwości co do tego, że taki materiał ma bardzo szerokie zastosowanie i raczej na pewno najbliższe lata nic na gorsze w tym kontekście nie zmienią. Raczej po poliwęglan będziemy sięgać częściej.

5/5

Masz pomysł do zrealizowania?