Czym się kierować kupując płyty poliwęglanowe?

Na płyty z poliwęglanu stawiamy dziś coraz częściej i raczej na pewno ta tendencja wzrostu ich popularności w najbliższych kilku latach zostanie zachowana. Trzeba tu bowiem zauważyć, że to tworzywo sztuczne jest w zasadzie niezniszczalne i jeśli jest dobrze wykorzystane, to potrafi być również bardzo atrakcyjne. Nie da się jednak ukryć, że wielu z nas nie wie, na co zwracać uwagę nabywając takie płyty. Na jakie zatem czynniki zwrócić uwagę decydując się na taki wybór?

Komórkowy czy lity?

Przede wszystkim trzeba sobie odpowiedzieć na pytanie, jakiego rodzaju mają to być płyty. Wyróżniamy tu bowiem płyty z poliwęglanu komorowego oraz litego. Wybrać lepsze łatwo jednak nie jest. Trzeba pamiętać, że płyty wykonane z poliwęglanu litego są trwalsze i lżejsze. Za płytami komorowymi przemawia jednak ich niższa cena.

 

Przepuszczalność światła

Odnieść się trzeba również i do przepuszczalności światła. W standardzie na rynku spotykamy się z trzema rodzajami płyt, a więc płytami bezbarwnymi, mlecznymi i opalonymi. Oczywiście im ciemniejsze płyty wybierzemy, tym mniej światła będą one przepuszczać. To samo tyczy się zresztą także ich grubości. Cieńsze płyty światła przepuszczają więcej. Zauważmy tu, że sama przepuszczalność w zależności od płyty wahać się może od trzynastu do nawet dziewięćdziesięciu procent. Tak więc jak widzimy, różnice są tu naprawdę duże. Większość wyżej ceni sobie rzecz jasna płyty o większej przepuszczalności światła, gdyż wykorzystuje je na wszelkiego rodzaju świetliki.

5/5

Masz pomysł do zrealizowania?