Wymiary i ceny płyt z poliwęglanu

Chyba nikt z nas nie ma wątpliwości co do tego, że poliwęglan jest dziś bardzo popularnym materiałem, który ma szerokie zastosowanie. Nie jest tajemnicą, że wykorzystuje się go też w budownictwie czy reklamie. Skoro tak przyjrzyjmy się wymiarom płyt z poliwęglanu oraz ich cenom. Na jaki zatem wydatek musimy się nastawiać, decydując się na takie płyty i czy jest to w ogóle inwestycja opłacalna?

Wymiary

W pierwszej kolejności odnieść się rzecz jasna trzeba do wymiarów takich płyt. Jak nie trudno się domyślić te są dziś bardzo różne. Tak więc przykładowe wymiary płyt z poliwęglanu to na przykład 0,61 × 0,525 m, 0,61 × 1,83 m, 2,05 × 3,05 m, 1,25 × 6,00 m czy 1,25 × 13,00 m.

Zauważmy tutaj, że zróżnicowane są one także i pod względem grubości. Ich minimalna grubość to 0,75 milimetra. Najgrubsze płyty z poliwęglanu mają natomiast aż 32 mm. Poza tym występują one w kilku wersjach kolorystycznych. Najczęściej producenci tworzą płyty przezroczyste bądź te w kolorach białym, brązowym lub szarym.

Cena

Nie można nie odnieść się też do ich ceny. Tu wiele zależy od ich wielkości, a także grubości. Poza tym zauważmy, że nieco droższe są płyty z poliwęglanu litego, aniżeli te wykonane z poliwęglanu komorowego. Poza tym przy płytach z poliwęglanu komorowego na cenę wpływa także sama liczba komór. Odnośnie kolorystyki najtańsze są tutaj płyty brązowe lub mleczne.

Niezależnie natomiast od ich ceny i tak jak najbardziej takim produktem zainteresować się warto, bo niesie on w sobie wiele korzyści.

5/5

Masz pomysł do zrealizowania?