W budownictwie coraz częściej sięga się po materiały sztuczne i wydaje się, że nadal będzie miało to miejsce. Skoro już przy takich materiałach jesteśmy, warto odnieść się do tego, że jednym z najpopularniejszych jest poliwęglan. Nie każdy zdaje sobie jednak sprawę z tego, że wyróżniamy tutaj dwa rodzaje płyt z poliwęglanu. O jakich płytach zatem mówimy? Są to płyty komorowe oraz z poliwęglanu litego. Co je od siebie różni?
Płyty z poliwęglanu litego
Wielokrotnie płyty wykonane z poliwęglanu litego nazywane są inaczej i określane mianem szkła bezpiecznego. Cechą dla nich charakterystyczną jest przede wszystkim lekkość. Poza tym są one także termoizolacyjne, co także nie jest tutaj bez znaczenia. Warto odnieść się również do tego, że poliwęglan lity jest odporny na działanie promieni ultrafioletowych, a zabezpieczenie te stanowią jego specjalne warstwy. Zauważmy również, że formować go da się nie tylko na gorąco, ale również i zimno.
Płyty z poliwęglanu komorowego
Drugim rodzajem poliwęglanu, który ma zastosowanie w budownictwie, choć oczywiście nie tylko jest poliwęglan komorowy. Produkowany jest on na bazie żywic poliwęglanowych. Patrząc na specyfikację takich płyt komorowych, to pod tym względem są one bardzo zbliżone do poliwęglanu litego. Dla klienta najważniejsze jest więc w tym przypadku to, że płyty takie są wytrzymałe, a także odporne na działanie warunków atmosferycznych. Dodajmy też, że są one tańsze od tych wykonanych z poliwęglanu litego, co również jest istotne.